Strona RPK Poznań
 

Numer poprzedni    |   Numer następny    |   Aktualny numer    |   Archiwum 

NEWSLETTER RPK POZNAŃ

NR 99 z dnia 15 grudnia 2007

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE
Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
ul. Rubież 46, 61-612 Poznań
tel.: (61) 827 97 45, fax.: (61) 827 97 41
http://www.ppnt.poznan.pl/rpk

=====================================================
Wesołych, szczęśliwych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym - 2008 Roku
wielu twórczych dokonań, wytrwałości i optymizmu
życzy
Zespół Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE
=====================================================

SEMINARIUM: NOWE KONKURSY W 7. PROGRAMIE RAMOWYM UE

Politechnika Poznańska oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE w Poznaniu zapraszają na seminarium "Nowe konkursy w 7. Programie Ramowym UE".
Spotkanie odbędzie się w dniu 19 grudnia 2007r. w Polsko -Niemieckim Centrum Akademickim, przy ul. Jana Pawła II 28. Celem seminarium będzie omówienie najnowszych konkursów w 7.PR, z uwzględnieniem grantów dla doświadczonych naukowców w programie Ideas. Przedstawione zostaną również praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia projektów w 7.PR oraz poszukiwania partnerów.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Zgłoszenia należy przesyłać pod adres e-mail: dzial.badan@put.poznan.pl, faxem pod nr: 0-61 6653672 lub pocztą do dnia 17 grudnia 2007r.
Więcej informacji udziela Pani Anna Koralewska - Specjalista ds. programów unijnych Dział Badań Naukowych i Wdrożeń, Politechnika Poznańska tel.:0-61 665 36 18, fax: 0-61 665 36 72.


KONSULTACJE "POMYSŁÓW"

Eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego zapraszają na indywidualne konsultacje dotyczące przygotowania projektu do konkursu Programu "Pomysły" - IDEAS ERC Advanced Grants. Konsultacje odbywają się w piątki, w godz. 10-16, w siedzibie KPK, ul. Żwirki i Wigury 81, Warszawa.
Zainteresowane osoby są proszone o wcześniejsze ustalenie terminu z p. Eweliną Mossakowską: ewelina.mossakowska@kpk.gov.pl a także o wcześniejsze przysłanie tekstu na adres: wieslaw.studencki@kpk.gov.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KRAJOWYCH DZIAŁAŃ B+R

Serwis CORDIS uruchomił dział informacyjny poświęcony tematyce badań i rozwoju. Znajdują się w nim zagadnienia dotyczące działań i programów badawczych realizowanych na poziomie europejskim oraz na szczeblach krajowych.

Więcej informacji na stronie: tutaj.

DZIEŃ INFORMACYJNY - TECHNOLOGIE INFORMACYJNE I KOMUNIKACYJNE

Przypominamy, że w dniu 19 grudnia 2007 r. w Warszawie odbędzie się Dzień Informacyjny nowego Programu na Rzecz Wspierania Polityki w Zakresie Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych. Organizatorami spotkania są Krajowy Punkt Kontaktowy oraz Stowarzyszenie "Miasta w Internecie".
Spotkanie kierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli przemysłu sektora ICT, innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw oraz administracji publicznej.
Celem Programu jest wsparcie działań zmierzających do szybkiego wdrożenia technologii informacyjnych i komunikacyjnych w gospodarce oraz pobudzenie innowacyjności poprzez zwiększenie zakresu stosowania i inwestowania w te technologie.

Więcej informacji na stronie: tutaj.

DZIEŃ INFORMACYJNY PROGRAMU "POMYSŁY"

Krajowy Punkt Kontaktowy zaprasza na Dzień Informacyjny Programu "Pomysły" (IDEAS), który odbędzie się w dniu 15 stycznia 2008 r. w Warszawie.
Omówione zostaną wyniki pierwszego etapu konkursu dla Starting Grants, wypowiedzą się eksperci oceniający wnioski, zaprezentowane zostaną działania Europejskiej Rady Badań i Programu "Pomysły", pomysły projektowe a także porady praktyczne.
Przedstawiciel Komisji Europejskiej Theodore Papazoglou przedstawi konkurs dla ERC Advanced Grant.

Więcej informacji na stronie: tutaj.

EKSPERCI DO PROGRAMU CIP
(Competitiveness and Innovation Framework Programme)

Przypominamy, że Komisja Europejska zaprasza wszystkich chętnych, chcących oceniać wnioski w konkursach organizowanych w ramach Programu na rzecz Wspierania Polityki w zakresie Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych, do rejestrowania się w powstającej bazie ekspertów.
Baza ekspertów do Programu CIP jest niezależna od bazy ekspertów KE do 7.PR i nie istnieje możliwość transferowania danych. Wszyscy chętni muszą dokonać rejestracji niezależnie od tego czy znajdują się w innych bazach.
Rejestracji można dokonać do 30 września 2009 na stronie: tutaj.
Więcej informacji na temat zadań ekspertów znajdziecie Państwo na stronie:
http://rp7.ffg.at/upload/medialibrary/call_for_experts_en.pdf.
Przypominamy jednocześnie o możliwości zgłaszania się do bazy ekspertów 7.PR - szczegóły na stronie:
https://cordis.eu/emmfp7.
.

PROGRAM RAMOWY A PODATEK

Serdecznie zachęcamy do przeczytania bardzo ciekawego artykułu, dotyczącego podatku w Programach Ramowych, który został zamieszczony w Grantach Europejskich. Artykuł przeznaczony jest przede wszystkim dla osób realizujących projekty badawczo-szkoleniowe w ramach Programów Ramowych Unii Europejskiej, które spotkały się z problemem wykładni przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W materiale Piotr Bednarek z Centrum Informacji dla Naukowców przedstawił stanowisko urzędów i izb skarbowych.

Więcej informacji na stronie: http://www.grantyeuropejskie.pl/

WYNIKI KONKURSU MARIE CURIE INITIAL TRAINING NETWORKS

Ogłoszone zostały wyniki konkursu Marie Curie dla doświadczonych naukowców. Informacje dostępne są na stronach:
Intra-European Fellowships for Career Development
International Outgoing Fellowships for Career Development
International Incoming Fellowships


Opracowanie:
Izabela Stelmaszewska
e-mail: is@ppnt.poznan.pl