Strona RPK Poznań
 

Numer poprzedni    |   Numer następny    |   Aktualny numer    |   Archiwum 

NEWSLETTER RPK POZNAŃ

NR 163 z dnia 15 stycznia 2011


Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE
Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
ul. Rubież 46, 61-612 Poznań
tel.: 61 827 97 45, fax.: 61 827 97 41
http://www.rpk.ppnt.poznan.pl
WARSZTATY Z RAPORTOWANIA W 7.PR

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE w Poznaniu organizuje 26 stycznia 2011r. w InQbatorze, przy ul. Rubież 46 w Poznaniu warsztaty dotyczące raportowania w 7. Programie Ramowym. Spotkanie skierowane jest głównie do osób realizujących projekty z 7. Programu Ramowego. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć jak wygląda praktyczne sporządzenie raportu w systemie SESAM oraz FORCE. Omówiony zostanie również cały przewodnik niezbędny do przygotowania raportu.

Szczegółowe informacje: Nasze SzkoleniaSZKOLENIA FUNDACJI PROREGIO

Fundacja ProRegio zaprasza na 2-dniowy cykl szkoleń "Z transferem na ty - czyli praktyczne aspekty komercjalizacji wyników badań". Spotkania odbędą się w dniach 20 - 21 stycznia br. w godzinach 9.00 do 15.30 w siedzibie Fundacji ProRegio przy ul. 23 Lutego 7 w Poznaniu (III piętro). Uczestnictwo w szkoleniach jest odpłatne.

Szczegółowe informacje: tutajROZSTRZYGNIĘCIE I KONKURSU PROGRAMU KADTECH

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w grudniu 2010r. rozstrzygnęło pierwszy konkurs w Programie KadTech. Zespół ekspertów ds. oceny merytorycznej wniosków podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania dla dwóch projektów na łączną sumę 305 000 zł.

Szczegółowe informacje: tutajNOWA PUBLIKACJA KPK

Krajowy Punkt Kontaktowy na swojej stronie internetowej w dziale publikacje zamieścił folder: "Współpraca międzynarodowa w 7. Programie Ramowym - FP7 International cooperation (INCO)". Zawiera on informacje związane z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi priorytetu "Współpraca międzynarodowa". Przedstawia cele, uczestników oraz miejsce jakie zajmuje współpraca międzynarodowa w poszczególnych programach 7. PR.

Szczegółowe informacje na temat laureatów konkursu: http://www.kpk.gov.pl/publikacjeMOBILNOŚĆ PLUS

13 grudnia 2010r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło pierwszą edycję konkursu w ramach programu pod nazwą "Mobilność Plus". W ramach programu jednostki naukowe mogą otrzymać środki na finansowanie pobytów uczestników za granicą. Pobyty te obejmują udział w badaniach naukowych lub pracach rozwojowych realizowanych w zagranicznych ośrodkach naukowych. Środki te przyznawane są na okres od 6 do 36 miesięcy, a termin rozpoczęcia zagranicznego pobytu uczestnika programu powinien przypadać nie wcześniej niż na dzień 1 października 2011r. Termin składania wniosków upływa 28 lutego br.

Szczegółowe informacje: tutaj
Opracowanie:
Agata Bartoszewska
e-mail: ab@ppnt.poznan.pl