Strona RPK Poznań
 

Numer poprzedni    |   Numer następny    |   Aktualny numer    |   Archiwum 

NEWSLETTER RPK POZNAŃ

NR 160 z dnia 1 grudnia 2010

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE
Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
ul. Rubież 46, 61-612 Poznań
tel.: 61 827 97 45, fax.: 61 827 97 41
http://www.rpk.ppnt.poznan.plKONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA KONKURS "FUNDUSZE I NAUKA"

8 grudnia br. Fundacja ProRegio współorganizuje w Warszawie konferencję podsumowującą konkurs "Fundusze i Nauka". Nagrodzone zostaną najlepsze przedsięwzięcia zrealizowane przy współfinansowaniu z Funduszy Europejskich, które przyczyniły się do rozwoju nauki w Polsce. Podczas konferencji zostaną ogłoszeni laureaci oraz wyróżnieni w konkursie.

Szczegółowe informacje: http://www.proregio.org.plDZIEŃ INFORMACYJNY EURATOM FISSION

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE 14 grudnia br. organizuje Dzień Informacyjny dla EURATOM-Fission (Rozszczepienie jądrowe i ochrona przed promieniowaniem). Podczas spotkania będzie okazja spotkania się z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Europejskiej Platformy Technologicznej Zrównoważonej Energetyki Jądrowej, The South African Nuclear Energy Corporation (Necsa), a także instytutów naukowych z Polski i zagranicy. W programie przewidziane jest omówienie obecnie prowadzonych i przyszłych działań oraz tematyka aktualnego konkursu.

Szczegółowe informacje: tutajNOWY KONKURS W PROGRAMIE IDEAS

Komisja Europejska ogłosiła 4 listopada br. w programie Ideas konkurs dla zaawansowanych naukowców (posiadających 10 lat doświadczenia badawczego po doktoracie). Są to konkursy nastawione na rozwój innowacyjnych badań i technologii we wszystkich dziedzinach pracy naukowej ze szczególnym naciskiem na współpracę pomiędzy najbardziej uznawanymi naukowcami w danej dziedzinie Terminy składania wniosków w bieżącym konkursie są następujące:

- 09.02.2011 dla nauk fizycznych i inżynieryjnych
- 10.03.2011 dla nauk biologicznych i medycznych
- 06.04.2011 dla nauk społecznych i humanistycznych


Szczegółowe informacje:
- nauki fizyczne i inżynieryjne - tutaj
- nauki biologiczne i medyczne - tutaj
- nauki społeczne i humanistyczne - tutajNAGRODA IM. ARTURA ROJSZCZAKA

Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej po raz szósty ogłosił konkurs o nagrodę im. Artura Rojszczaka. Jest to indywidualna nagroda pieniężna (5000 zł netto) przyznawana corocznie młodym doktorom, którzy obronili pracę doktorską w ciągu ostatnich pięciu lat i którzy poza wybitnymi osiągnięciami naukowymi wyróżniają się humanistyczną postawą, szerokimi horyzontami, umiejętnością przełamywania barier i przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych. Kandydatów do Nagrody mają prawo zgłaszać członkowie Klubu na podstawie informacji własnych i przekazanych im przez środowisko naukowe.

Termin składania wniosków przez członków Klubu upływa 31 stycznia każdego roku.

Szczegółowe informacje: tutaj

KONSULTACJE PUBLICZNE: CIP II

Komisja Europejska - Dyrekcja Generalna Przedsiębiorczość i Przemysł ogłosiła konsultacje publiczne na temat przyszłego kształtu Programu na rzecz Konkurencyjności i Innowacji CIP - CIP II. Swoje opinie można wyrazić wypełniając zamieszczoną on-line ankietę. Konsultacje skierowane są do podmiotów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw - beneficjentów CIP, publicznych i prywatnych usługodawców w dziedzinie biznesu i innowacji, administracji publicznej oraz instytucji finansowych. 25 stycznia 2011r. planowana jest w Brukseli konferencja dedykowana nowemu programowi.

Szczegółowe informacje: tutajRAPORT OCENIAJĄCY 7. PROGRAM RAMOWY

Komisja Europejska na swojej stronie dotyczącej monitorowania i oceny Programów Ramowych opublikowała raport oceniający dotychczasową realizację 7. Programu Ramowego. Znaleźć tam można informacje dotyczące udziału polskich jednostek.

Szczegółowe informacje: tutaj
Opracowanie:
Agata Bartoszewska
e-mail: ab@ppnt.poznan.pl