Strona RPK Poznań
 

Numer poprzedni    |   Numer następny    |   Aktualny numer    |   Archiwum 

NEWSLETTER RPK POZNAŃ

NR 155 z dnia 15 września 2010

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE
Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
ul. Rubież 46, 61-612 Poznań
tel.: 61 827 97 45, fax.: 61 827 97 41
http://www.rpk.ppnt.poznan.plKonferencja "Inno(moty)wacje"

Przypominamy, że z okazji 15-lecia istnienia Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz 20-lecia Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu organizujemy konferencję "Inno(moty)wacje" Od inwencji do innowacji - rola parków technologicznych w budowie gospodarki opartej na wiedzy. Konferencja odbędzie się w dniach 4-5 października br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Szczegółowe informacje i rejestracja: www.innomotywacje.ppnt.poznan.plMILIONY ZA POMYSŁY! Granty dla młodych doktorów

Ponownie zapraszamy 23 września br. na Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, na szkolenie, podczas którego przedstawione zostaną rodzaje grantów, zasady udziału i warunki ogłoszonego 20 lipca 2010r. konkursu dla początkujących naukowców (ERC Starting Independent Researcher Grants). Wnioski mogą składać naukowcy, którzy uzyskali tytuł doktora w okresie 2-12 lat przed datą ogłoszenia konkursu oraz są autorami jednej ważnej publikacji napisanej bez udziału promotora.

Terminy składania wniosków:
- 14.10.2010 - nauki fizyczne i inżynieryjne
- 9.11.2010 - nauki o życiu/biologiczne
- 24.11.2010 - nauki społeczne i humanistyczne

Szczegółowe informacje: tutajPrawa własności intelektualnej w 7. Programie Ramowym UE

7 października br. serdecznie zapraszamy na Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, na szkolenie dotyczące praw własności intelektualnej w 7. Programie Ramowym UE. Poprowadzą je specjaliści z tej dziedziny - dr Dariusz Kasprzycki i dr Justyna Ożegalska-Trybalska - pracownicy Instytutu Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szczegółowe informacje: tutajKoniec naboru "Grantów na granty"

Przypominamy, że 30 września br. upływa termin składania wniosków o dofinansowanie przygotowania i złożenia projektu do 7. Programu Ramowego w ramach aktualnego konkursu "Granty na granty". Konkurs ten corocznie ogłasza Ministerstwo Nauki Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji: tutajNoc Naukowców 2010

24 września br. odbędzie się czwarta edycja Nocy Naukowców organizowanej w ramach projektu z 7. Programu Ramowego UE. Naukowcy z czterech poznańskich ośrodków naukowych odejdą od swoich codziennych zajęć, aby prowadzić pokazy, warsztaty i konkursy dla zgromadzonej publiczności.

Więcej informacji: www.poznan.nocnaukowcow.plRozwój Potencjału Badawczego w 7. PR

5 października br. Krajowy Punkt Kontaktowy organizuje w Warszawie dzień informacyjny na temat Potencjału Badawczego. Informacjami na temat najnowszego konkursu FP7-Regpot-2011-1 podzieli się Pani Anna Remond z DG Research z Komisji Europejskiej.

Więcej informacji: tutajSzkolenia KPK

Krajowy Punkt Kontaktowy na swojej stronie internetowej zamieścił informację na temat planu organizowanych szkoleń dotyczących udziału w 7. Programie Ramowym na 2010 rok.

Więcej informacji: tutaj"Najlepszy projekt - Bioinnowacje 2010"

Firma PRO-SCIENCE.eu zaprasza doktorów lub studentów studiów doktoranckich oraz magisterskich z wybranych sektorów life-science, takich jak biotechnologia, chemia, biologia, medycyna lub farmacja do udziału w konkursie "Najlepszy projekt - Bioinnowacje 2010". Zgłoszenia przyjmowane są do 1 października br.

Więcej informacji: http://www.bioinnovation.pl/index.php?id=konkurs
Opracowanie:
Agata Bartoszewska
e-mail: ab@ppnt.poznan.pl