Strona RPK Poznań
 

Numer poprzedni    |   Numer następny    |   Aktualny numer    |   Archiwum 

NEWSLETTER RPK POZNAŃ

NR 153 z dnia 1 sierpnia 2010

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE
Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
ul. Rubież 46, 61-612 Poznań
tel.: 61 827 97 45, fax.: 61 827 97 41
http://www.rpk.ppnt.poznan.plNowe konkursy w 7.PR opublikowane

20 lipca ruszyła nowa tura konkursów w 7.PR. Komisja Europejska ogłosiła 51 nowych konkursów 7. Programie Ramowym w większości priorytetów tematycznych. Budżet ogłoszonych konkursów opiewa na 6,4 mld euro. Z wstępnych analiz Komisji Europejskiej wynika, że Polska zajmuje 13 miejsce pod względem liczby uczestników w 7. PR. Zachęcamy do pisania projektów, a co za tym idzie poprawy lokaty naszego kraju w rankingu KE. Na serwisie CORDIS dostępna jest lista otwartych konkursów wraz z niezbędną dokumentacją.

Więcej informacji: http://cordis.europa.eu/fp7/

W najbliższym czasie na naszej stronie internetowej zamieszczony zostanie terminarz konkursów.Przewodniki dla wnioskodawców w ramach konkursów ICT

Komisja Europejska zamieściła pomocne przewodniki dla wnioskodawców. "Guide for applicants" ułatwią beneficjentom przygotowanie wniosków do poszczególnych ogłoszonych konkursów.

Więcej informacji: tutajInfo Day w priorytecie tematycznym Bezpieczeństwo

9 września br. Research Executive Agency organizuje w Brukseli dzień informacyjny w związku z ogłoszonym konkursem w priorytecie Bezpieczeństwo. Spotkanie to umożliwi w ramach sesji brokerskiej przedstawienie swojego pomysłu i znalezienie potencjalnych partnerów do konsorcjum.

Więcej informacji: tutajInfo Day w priorytecie tematycznym Żywność, rolnictwo, rybołówstwo i biotechnologia

Komisja Europejska zaprasza 13 września br. do Brukseli na dzień informacyjny połączony ze spotkaniem brokerskim dotyczący konkursu ogłoszonego w ramach priorytetu Żywność, rolnictwo, rybołówstwo i biotechnologia. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Więcej informacji: pdf i wwwDzień informacyjny priorytetu Środowisko

W odpowiedzi na otwarty przez Komisję Europejską konkurs Krajowy Punkt Kontaktowy zaprasza 14 września br. na dzień informacyjny priorytetu Środowisko. Spotkanie odbędzie się z udziałem przedstawiciela Komisji Europejskiej - Pani Sereny Pontoglio, która przedstawi informacje dotyczące tematów otwartych w 5 konkursie.

Więcej informacji: tutajMŚP w 7. Programie Ramowym - od badań do przemysłu

Przypominamy o zaproszeniu Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE na dzień informacyjny poświęcony możliwościom uczestnictwa MŚP w 7. Programie Ramowym, a zwłaszcza w projektach typu Badania na rzecz MŚP, który odbędzie się 28 września br.

Podczas spotkania wystąpią eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego, Research Executive Agency, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Sieci Enterprise Europe Network.

Omówione zostaną zasady najnowszego konkursu w "Działaniach na rzecz MSP" (ze szczególnym uwzględnieniem akcji pilotażowej), kwestie prawne oraz problematyka zarządzania innowacyjnym projektem badawczym.

Więcej informacji: tutajNowa publikacja KPK

Krajowy Punkt Kontaktowy na swojej stronie internetowej w dziale publikacje zamieścił folder: Program "Pomysły". Jak przygotować wniosek o Starting Grant, Advanced Grant. Poradnik zawiera informacje, które pomogą napisać dobry wniosek. Dokument składa się z dwóch części - uwag ogólnych oraz części dotyczącej aspektów finansowych.

Więcej informacji: tutajUprzejmie informujemy, iż kolejny nr Newslettera RPK ukaże się 1 września br.


Opracowanie:
Agata Bartoszewska
e-mail: ab@ppnt.poznan.pl