Strona RPK Poznań
 

Numer poprzedni    |   Numer następny    |   Aktualny numer    |   Archiwum 

NEWSLETTER RPK POZNAŃ

NR 152 z dnia 30 czerwca 2010

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE
Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
ul. Rubież 46, 61-612 Poznań
tel.: 61 827 97 45, fax.: 61 827 97 41
http://www.rpk.ppnt.poznan.plRuszają konkursy w 7.Programie Ramowym

Niebawem rusza kolejna tura konkursów w 7.PR. Już teraz na serwisie CORDIS dostępna jest wstępna tematyka niektórych, najbliższych konkursów.

Planowany termin otwarcia wszystkich konkursów ogłaszanych przez Dyrektoriat Generalny ds. Badań Naukowych przewidziany jest na 20 lipca br.

Więcej informacji: http://cordis.europa.eu/fp7/Europejska Przestrzeń Badawcza - nowy portal Komisji Europejskiej

Komisja Europejska uruchomiła nowy portal internetowy dotyczący polityki rozwojowej Europejskiej Przestrzeni Badawczej (EPB). Na stronie znajdują się m.in. informacje dotyczące EPB, jej wizji i rozwoju, danych i analiz, partnerstwa, obszarów działań oraz instrumentów.

Więcej informacji: tutajKontakt naukowców z przemysłem - portal

Główny Instytut Górnictwa w Katowicach uruchomił nowy portal internetowy, kontaktujący naukowców z przemysłem i promujący osiągnięcia naukowe jednostek badawczo-rozwojowych. Portal ma być płaszczyzną kontaktu z firmami i stymulować podejmowanie potrzebnych na rynku badań. Główne zagadnienia, na których koncentruje się serwis dotyczą dziedzin związanych z tematyką bezpieczeństwa, przemysłu i środowiska.

Więcej informacji: http://www.portalwiedzy.gig.euDni informacyjne KE w obszarze Transport i Aeronautyka

22-23 lipca br. Komisja Europejska organizuje w Brukseli dni informacyjne czwartej tury konkursów w obszarze tematycznym Transport w tym Aeronautyka. Podczas spotkania przedstawiona zostanie m.in. tematyka nowych konkursów, a także wyniki poprzednich.

- 22 lipca spotkania dotyczyć będą tematyki podobszaru "Aeronautyka i transport lotniczy"
- 23 lipca podobszaru "Transport powierzchniowy".

W trakcie dnia informacyjnego dla obszaru "Aeronautyka i transport lotniczy " odbędą się również warsztaty poświęcone prezentacji wniosków na małe projekty badawcze oraz duże zintegrowane, przygotowywane na czwarty konkurs.

Równolegle do dni informacyjnych organizowanych przez KE, konsorcjum projektu ETNA, organizuje dwudniowe spotkania brokerskie.

Więcej informacji: tutaj.
Mikołaj Pyczak, Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE, tel. 22 828 74 83MŚP w 7. Programie Ramowym - od badań do przemysłu

Już dziś Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na dzień informacyjny poświęcony możliwościom uczestnictwa MSP w 7. Programie Ramowym, a zwłaszcza w projektach typu Badania na rzecz MSP, który odbędzie się 28 września 2010 r.

Podczas spotkania wystąpią eksperci Krajowego Punktu Kontaktowego, Research Executive Agency, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Sieci Enterprise Europe Network.

Podczas spotkania omówione zostaną zasady najnowszego konkursu w "Działaniach na rzecz MSP" (ze szczególnym uwzględnieniem akcji pilotażowej), kwestie prawne oraz problematyka zarządzania innowacyjnym projektem badawczym.

Więcej informacji: tutajNowa publikacja KPK

Krajowy Punkt Kontaktowy na swojej stronie internetowej w dziale publikacje zamieścił folder: "Program na Rzecz Wspierania Polityki Dotyczącej Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych CIP - ICT PSP - Projekty pilotażowe Typu B". Publikacja ta zawiera krótką charakterystykę projektów pilotażowych Typu B oraz przedstawia cztery przykładowe projekty.

Więcej informacji: tutajUprzejmie informujemy, iż kolejny nr Newslettera RPK ukaże się 1 sierpnia 2010 r.Opracowanie:
Agata Bartoszewska
e-mail: ab@ppnt.poznan.pl