Strona RPK Poznań
 

Numer poprzedni    |   Numer następny    |   Aktualny numer    |   Archiwum 

NEWSLETTER RPK POZNAŃ

NR 141 z dnia 17 grudnia 2009

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE
Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
ul. Rubież 46, 61-612 Poznań
tel.: 061 827 97 45, fax.: 061 827 97 41
http://www.ppnt.poznan.pl/rpkWesołych, szczęśliwych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym - 2010 Roku,
wielu twórczych dokonań, wytrwałości i optymizmu


życzy

Zespół Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE

7.PR PO 151 KONKURSACH

W Grantach Europejskich ukazał się artykuł przedstawiający wyniki ubiegania się o granty w 7. Programie Ramowym po 151 konkursach, zamkniętych przed 30 maja br. Dokonano oceny zgłoszonych 33 040 propozycji projektów z udziałem 204 127 zespołów (dane aktualne w dniu 30 października br.).

Więcej informacji o wynikach programów ramowych można znaleźć w serwisach informacyjnych: http://www.kpk.gov.pl/statystyki (analizy, raporty) oraz http://pako3.ippt.gov.pl (statystyki 7.PR).

Komentarza do wyników polskich zespołów badawczych, na tle wszystkich państw członkowskich, udzieliła Pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka.

Więcej informacji: http://www.grantyeuropejskie.pl nr 10(96) Grudzień 2009.KSIĄŻKA: WOMEN IN SCIENCE

Informujemy, iż ukazała się nowa publikacja Komisji Europejskiej "Women in Science" (Kobiety w Nauce), która przedstawia kilkadziesiąt postaci kobiet - wybitnych naukowców, pochodzących z różnych krajów europejskich. Opisywane historie obejmują całe dzieje naszej cywilizacji, od czasów antycznych do współczesności.

Więcej informacji: tutajKONKURS MNISW - DZIEWCZYNY PRZYSZŁOŚCI

Przypominamy, że Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz redakcja magazynu "Elle" zapraszają do wzięcia udziału w konkursie "Dziewczyny przyszłości. Śladami Marii Skłodowskiej-Curie". Inicjatywa ma wspierać i promować ambitne młode kobiety, które studiując na uczelniach w całym kraju, realizują swoje badawcze pasje.

W konkursie mogą wziąć udział studentki uczelni publicznych i niepublicznych, uczące się na kierunkach inżynieryjnych, technicznych, matematycznych lub przyrodniczych. Powinny prowadzić samodzielne badania naukowe lub angażować się w projekty badawcze.

Laureatki konkursu mogą otrzymać nawet 15 tysięcy złotych na prowadzenie badań naukowych. Projekty można zgłaszać do 20 stycznia 2010 roku.

Więcej informacji na: www.nauka.gov.pl
Opracowanie:
Izabela Stelmaszewska
e-mail: is@ppnt.poznan.pl