Strona RPK Poznań
 

Numer poprzedni    |   Numer następny    |   Aktualny numer    |   Archiwum 

NEWSLETTER RPK POZNAŃ

NR 101 z dnia 15 stycznia 2008

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE
Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
ul. Rubież 46, 61-612 Poznań
tel.: (61) 827 97 45, fax.: (61) 827 97 41
http://www.ppnt.poznan.pl/rpk


WARSZTATY - FINANSOWANIE PROJEKTÓW W 7. PR UE

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE serdecznie zaprasza na drugie z serii szkoleń, poświęcone aspektom finansowym, dotyczącym rozliczania kosztów projektów finansowanych przez Komisję Europejską w 7.PR UE. pt.:

"Finansowanie projektów w 7. PR UE",które odbędzie się w dniu 24 stycznia 2008 r., godz. 9.30- 15.00.

Spotkanie odbędzie się w Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, Inqbator, Budynek C4, sala 56, ul. Rubież 46, Poznań.

Spotkanie to w szczególności kierujemy do osób, które w swojej pracy zawodowej zajmują się sprawami finansowymi projektów realizowanych w ramach Programów Ramowych UE.

Omówione zostaną zasady finansowania w 7. Programie Ramowym, a także zajęcia będą miały formę praktycznych ćwiczeń, co pozwoli na wykorzystanie i sprawdzenie wcześniej przekazanej wiedzy. Warsztaty poprowadzą konsultanci Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE z Poznania.

Więcej informacji na stronie: tutaj.JAK NIE PISAĆ WNIOSKÓW O FINANSOWANIE PROJEKTÓW BADAWCZYCH

W dniu 21 stycznia 2008 o godzinie 12:00 w Collegium Chemicum Uniwersytetu im., Adama Mickiewicza w Poznaniu (Sala Posiedzeń , ul. Grunwaldzka 6) prof. Jerzy J. Langer zaprasza na wykład pt.: "Jak nie pisać wniosków o finansowanie projektów badawczych".

Prof. Jerzy J. Langer jest doświadczonym ekspertem oceniającym projekty: EC 6FP i 7FP, ESF, EURYI Awards, NSF (USA), ANEP (Hiszpania), NRF (South Africa), MNiSW.

Więcej informacji: Jerzy Napierała, Koordynator Biura Programów Międzynarodowych UAM, tel: 061 829 40 51.IV EDYCJA MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI "NAUKA DLA BUDOWNICTWA"

W dniu 22 stycznia 2008 r w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA odbędzie się konferencja: "Współpraca przedsiębiorstw, uczelni i regionalnych jednostek administracji dla pozyskania funduszy unijnych. Najlepsze innowacyjne rozwiązania ICT w budownictwie".

Organizatorami spotkania są: ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. (koordynator Polskiej Platformy Technologicznej Budownictwa), Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

Wysoki poziom merytoryczny konferencji zapewnią zaproszeni prelegenci, którymi będą czołowi europejscy i polscy eksperci - praktycy w zakresie funduszy unijnych.

Głównymi celami konferencji są:
- Promocja instrumentów polityki innowacyjności.
- Prezentacja roli innowacji jako warunku konkurencyjności gospodarki.
- Upowszechnienie informacji na temat projektu EurekaBuild (ICT w budownictwie)

Więcej informacji na stronie: tutaj.NOWE KONKURSY I MOŻLIWOŚCI W 7. PR

Biuro Programów Międzynarodowych UAM, serdecznie zaprasza na spotkanie informujące o nowych konkursach w 7. Programie Ramowym UE. Organizatorzy zachęcają do udziału osoby chcące włączyć się w prace naukowo-badawcze finansowane przez 7. Program Ramowy.

Spotkanie poprowadzą konsultantki z Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE w Poznaniu.

W programie między innymi:
- Przegląd najnowszych konkursów w 7.PR
- Program IDEAS - granty dla doświadczonych naukowców
- Poszukiwanie partnerów do projektu
- Dokumentacja konkursowa
- Jak napisać dobry projekt

Spotkanie odbędzie się w dniu 23 stycznia 2008 ( środa ) o godzinie 10.00 w Sali im. Lubranskiego, Collegium Minus. Ul. Wieniawskiego 1. Spotkanie jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji.

Więcej informacji: Jerzy Napierała, Koordynator Biura Programów Międzynarodowych UAM, tel: 061 829 40 51.DZIEŃ INFORMACYJNY: PROGRAM IDEAS - POMYSŁY

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych Unii Europejskiej wraz z Lokalnym Punktem Kontaktowym przy Uniwersytecie Medycznym serdecznie zapraszają na Dzień Informacyjny: Program IDEAS - POMYSŁY - szansa dla zaawansowanych naukowców. Spotkanie odbędzie się w Poznaniu w dniu 28 stycznia 2008r., w sali 205 Collegium Stomatologicum Uniwersytetu Medycznego przy ul. Bukowskiej 70.

Spotkanie skierowane jest do zaawansowanych naukowców posiadających stopień doktora lub co najmniej 4 lata doświadczenia w prowadzeniu prac naukowych po uzyskaniu tytułu magistra. Podczas spotkania przedstawione zostaną możliwości stypendialne w ramach programów Ideas (Pomysły), który jest narzędziem wspierania najbardziej twórczych, interdyscyplinarnych, często ryzykownych badań naukowych znajdujących się na granicy wiedzy (frontier research). Omówione zostaną wyniki pierwszego konkursu dla początkujących naukowców (Starting Grants) oraz główne elementy Programu Pracy na rok 2008 w ramach Konkursu dla zaawansowanych naukowców (Advanced Grants).

W ramach programu "Ludzie" (People) doświadczeni naukowcy, zainteresowani uzupełnianiem lub uzyskiwaniem nowych umiejętności i kompetencji, dowiedzą się jakie mają w tym zakresie możliwości.

Więcej informacji na stronie: tutaj.WARSZTATY - "PERSPEKTYWY ROZWOJU ENERGETYKI W POLSCE"

W dniu 1 lutego 2008 r. w Warszawie odbędą się warsztaty projektu Energy Innovation Financial Network (EIFN) nt. "Perspektywy rozwoju energetyki w Polsce - możliwości sfinansowania i pokrycia potrzeb energetycznych". Organizatorami spotkania są Instytut Energetyki i Krajowy Punkt Kontaktowy.

Podczas warsztatów przedstawione i omówione zostaną kierunki polityki badawczej UE w zakresie technologii energetycznych, prognoza zapotrzebowania energii i sposoby jej pokrycia w Polsce oraz finansowanie projektów proekologicznych w sektorze energii.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Instytutu Energetyki w sali konferencyjnej (6 piętro) w Warszawie ul. Augustówka 36 (obok EC Siekierki).

Więcej informacji na stronie: tutaj.DZIEŃ INFORMACYJNY 7.PR - REGIONY WIEDZY I POTENCJAŁ BADAWCZY.

W dniu 5 lutego 2008 r. Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE IPPT PAN zaprasza na dzień informacyjny 7.PR - Regiony Wiedzy i Potencjał Badawczy.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną konkursy na rok 2008, wyniki konkursów zrealizowanych w 2007 roku oraz dobre praktyki w zakresie przygotowania wniosków. Wśród wykładowców oprócz ekspertów Krajowego punktu Kontaktowego, znajdzie się również Przedstawiciel Komisji Europejskiej.

Więcej informacji na stronie: tutaj.
Opracowanie:
Izabela Stelmaszewska
e-mail: is@ppnt.poznan.pl