Udział w H2020

Oferta
dla naukowca

Oferta
dla instytucji

Oferta
dla MSP

Zostań partnerem

Zostań ekspertem

EURAXESS

PARTNERZY W HORYZONCIE 2020

Projekty w Horyzoncie 2020  (H2020) są inicjowane przez zespół partnerów (tzw. konsorcjum), którzy wspólnie składają wniosek i odpowiadają za realizację projektu. Do stworzenia projektu potrzebny jest przede wszystkim pomysł, który musi być innowacyjny i mieć wymiar europejski. Gdy taki pomysł już się pojawi należy się zastanowić, jaką rolę chce się pełnić w projekcie: partnera czy koordynatora.

Podejmując się koordynacji projektów europejskich należy pamiętać o ważnych i odpowiedzialnych obowiązkach. To koordynator jest tym, który od początku projektu jest odpowiedzialny za stworzenie jego całości oraz za dobór partnerów do konsorcjum. Ponadto negocjuje i podpisuje umowę z Komisją Europejską, a następnie czuwa nad prawidłową realizacją projektu.

Jeśli nie czujesz się na siłach, by stworzyć własny projekt i podołać jego koordynacji - możesz zostać partnerem. Ten wariant jest łatwiejszy, szczególnie dla instytucji, które nie posiadają doświadczenia i po raz pierwszy mają kontakt z tego typu projektami.  

Jak zostać partnerem projektu?

Sposoby na to, aby stać się partnerem są różne:
można dołączyć do projektu tworzonego przez partnerów z europejskich instytucji naukowych i firm,
tworząc koncepcję wniosku można zaprosić zewnętrzną instytucję do koordynacji własnego projektu,
zdarza się, że partnerzy projektów, będących w fazie realizacji, rezygnują z bycia w konsorcjum i koordynatorzy na ich miejsce poszukują zastępstwa, to kolejna szansa na włączenie się w projekt.

Sposobem na zaangażowanie się w projekty europejskie, jest zostanie ekspertem KE. Praca jako ekspert umożliwia zapoznanie się
ze sposobem funkcjonowania programy Horyzont 2020.

Warto pamiętać! Dołączenie do międzynarodowych konsorcjów jest łatwiejsze, gdy interesujemy się tym, co dzieje się w świecie nauki i badań. Należy „bywać” tzn.: brać udział w szkoleniach, konferencjach, dniach informacyjnych, pracować na własną opinię
w środowisku, publikować, nawiązywać kontakty i promować własne pomysły.

Gdzie szukać?

Internetowy niezbędnik poszukujących partnera do projektu

CORDIS PARTNERS

Serwis, którego celem jest pomoc w znalezieniu partnerów do projektów badawczych, umożliwia publikację własnego profilu oraz zawiera praktyczną wyszukiwarkę. Ponad 8000 profili (liczba wciąż rośnie!).

CORDIS PROJECTS & RESULTS

Serwis umożliwiający odnalezienie projektów zaakceptowanych do realizacji w ramach programów ramowych UE. Serwis umożliwia znalezienie projektów z poprzednich programów ramowych - 5. PR, 6. PR oraz 7.PR.

Instytucje znajdujące się w bazach danych tego serwisu mają doświadczenie w projektach europejskich i jest wielce prawdopodobne, że są zainteresowane udziałem w następnych projektach. Pozostaje tylko zwrócić się do nich osobiście z ofertą współpracy.

Ponadto w serwisie można znaleźć wyniki projektów badawczo-rozwojowych, poszukać nowych możliwości i kontaktów zarówno komercyjnych, jak i naukowych dotyczących innowacyjnych technologii.

Bardziej szczegółowe opisy  wybranych projektów dostępne są w serwisie Najciekawsze artykuły.

CORDIS EVENTS

Strona internetowa, na której publikowanych jest wiele ogłoszeń dotyczących dni informacyjnych i tzw. brokerage events, czyli spotkań, których zadaniem jest pomoc w poszukiwaniach partnerów do projektów. Powyższe wydarzenia mają charakter międzynarodowy i warto brać w nich udział, jeżeli chce się być szybko zauważonym jako potencjalny partner do współpracy w Horyzoncie 2020.

KRAJOWY PUNKT KONTAKTOWY PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE

Strona KPK zwiera również dział poświęcony poszukiwaniu partnerów do projektów.

REGIONALNY PUNKT KONTAKTOWY PROGRAMÓW RAMOWYCH UE (RPK POZNAŃ)

Skontaktuj się z nami! Pomożemy Ci w poszukiwaniach partnerów i włączeniu się do projektów w Horyzoncie 2020!

  

AKTUALNOŚCI RPK - AKTUALNOŚCI BIEŻĄCE

ARCHIWUM: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 I | 2005 II | 2004 | 2003 | 2002

NEWSLETTER RPK - BIEŻĄCY  |  ARCHIWUM

Dopisz się do naszego Newslettera!

RPK Poznań jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

O RPK

O nas
Nasze projekty
Kontakt
Sieć punktów kontaktowych
Wydarzenia

H2020

O H2020
Konkursy
Dofinansowanie
7.PR

MOŻLIWOŚCI

Udział w H2020
Oferta dla naukowca

Oferta dla instytucji
Oferta dla MSP
Zostań partnerem
Zostań ekspertem
EURAXESS

SZKOLENIA

Nasze szkolenia
Oferta szkoleń
Archiwum szkoleń

BAZA WIEDZY

Wydawnictwa
Serwisy informacyjne
Inne programy

SUKCESY

Sukcesy regionu
Projekty w 7.PR
Projekty w 6. i 5.PR

KONTAKT

Dane kontaktowe

Polityka prywatności

RPK Poznań - Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE w Poznaniu

^ Góra strony
Agencja Reklamowa Poznań


PPNT, Poznański Park Naukowo-Technologiczny                                              FUAM, Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza