AKTUALNOŚCI BIEŻĄCE

ARCHIWUM:

- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
- 2013
- 2012
- 2011

- 2010
- 2009
- 2008
- 2007
- 2006

- 2005 cz. I

- 2005 cz. II

- 2004

- 2003
- 2002

 

Aktualności

Wesołych Świąt od RPK!
Wesołych, Szczęśliwych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku i wielu twórczych dokonań, wytrwałości i optymizmu

życzy
Zespół Regionalnego Punktu Kontaktowego
Programów Ramowych UE w Poznaniu


Raport idealny w Horyzoncie 2020
Realizujesz lub rozliczasz projekt w ramach programu Horyzont 2020, a w perspektywie jest sprawozdanie okresowe czy też końcowe. Zapraszamy 19 czerwca na warsztaty "Raport idealny w Horyzoncie 2020". W programie oprócz wiedzy teoretycznej liczne ćwiczenia praktyczne.


Szczegółowe informacje w zakładce szkolenia


Konwent Rozwoju w Poznaniu!
Zapraszamy Państwa do udziału mającym miejsce 31 maja w Poznaniu Konwencie Rozwoju. Na wydarzenie składają sie m.in. warsztaty, prelekcje, spotkania z praktykami biznesu i intrygującymi postaciami ze świata innowacji, a także gry networkingowe i niespodzianki. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in. czy kupiliby... siebie i jaki to ma związek z personal brandingiem, jaka przyszłość czeka emotikonki, jak zamienić „pracuj” w „baw się” i zarobić na tym oraz jak inspirować sprzedażą.

Będą też mieli okazję wziąć udział w inspirujących warsztatach łączących prawo, marketing i biznes oraz intensywnym treningu z zarządzania czasem. Okazji do poznania nowych, charyzmatycznych osób, rozmów z mentorami i wymiany kontaktów będzie naprawdę sporo! Więcej informacji oraz rejestracja dostępne na tej stronie.


Instrument MŚP (Faza 1) - warsztaty pisania wniosków
Jesteś mikro, małym lub średnim przedsiębiorcą? Stworzyłeś innowacyjną technologię, produkt lub usługę? Instrument MŚP (Faza 1) w Horyzoncie 2020 pozwoli Ci ocenić ich potencjał rynkowy i technologiczny. Chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat, poznać zasady konkursowe, strukturę wniosku czy też terminy naborów? Zapraszamy na warsztaty praktyczne na temat Instrumentu MŚP (faza 1), które odbędą się 12 czerwca w PPNT. Więcej informacji oraz rejestracja w dziale Szkolenia.


Miliony za pomysły! Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych na twórcze i nowatorskie pomysły badawcze.
2 czerwca br. organizujemy szkolenie " Miliony za pomysły. Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych na twórcze i nowatorskie pomysły badawcze." Zapraszamy naukowców posiadających od co najmniej 2 lat stopień doktora oraz pomysł na interdyscyplinarny projekt. Szkolenie poprowadzi dr Wiesław Studencki - ekspert z Krajowego Punktu Kontaktowego.


Szczegóły w zakładce szkolenia


Bazy własności przemysłowej w projektach badawczych
31 maja br. organizujemy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu warsztaty "Bazy własności przemysłowej w projektach badawczych". Spotkanie poprowadzi specjalista w tej dziedzinie - Łukasz Wściubiak - rzecznik patentowy Politechniki Krakowskiej. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazję w praktyczny sposób nauczyć się przeszukiwania dostępnych baz patentowych.


Szczegóły w zakładce szkolenia


Ochrona własności intelektualnej (nie tylko) w Horyzoncie 2020
30 maja br. organizujemy szkolenie "Ochrona własności intelektualnej (nie tylko) w Horyzoncie 2020". Spotkanie jest skierowane do wszystkich zainteresowanych zagadnieniami włsności intelektualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Programów Ramowych UE. Szkolenie poprowadzi specjalista w tej dziedzinie Łukasz Wściubiak - rzecznik patentowy Politechniki Krakowskiej.


Szczegóły w zakładce szkolenia


Zarządzanie projektami międzynarodowymi w H2020
22-23 maja br. organizujemy warsztaty zatytułowane: "Zarządzanie projektami międzynarodowymi w H2020". Serdecznie zapraszamy na nie tych wszystkich, którzy są zainteresowani składaniem wniosków do Komisji Europejskiej lub są w trakcie realizacji projektu. W programie warsztatów przewidziano wiele ćwiczeń praktycznych pozwalających na łatwiejsze zapoznanie sie z różnymi aspektami zarządzania projektami.

Szczegóły w zakładce szkolenia.


Interdyscyplinarne warsztaty komunikacji naukowej

Zapraszamy Państwa do udziału w organizowanych przez nas 5 czerwca interdyscyplinarnych warsztatach komunikacji naukowej. Skierowane są one do doświadczonych naukowców
- posiadających co najmniej stopień naukowy doktora. Podczas warsztatów, ich uczestnicy będą mieli szansę zdobyć wiedzę i umiejętności konieczne do efektywnego dialogu interdyscyplinarnego takie jak m.in. przekazywanie zrozumiałych i przejrzystych komunikatów naukowych czy nielinearne myślenie.

 

Szczegółowe informacje w zakładce szkolenia


Świąteczne życzenia od RPK Poznań

Spokojnych i Radosnych Świąt Wielkanocnych.

Wesołego Alleluja.

życzy

Zespół Regionalnego Punktu Kontaktowego

Programów Ramowych UE


Tworzenie budżetu projektu w Horyzoncie 2020

10 maja br. zapraszamy wszystkich zainteresowanych poznaniem zasad tworzenia budżetu projektu w Horyzoncie 2020. Podczas warsztatów oprócz części teoretycznej będzie możliwość ćwieczenia w praktyce poznanych zasad dotyczących różnych etapów opracowywania budżetu projektu.

 
Szczegółowe informacje w zakładce szkolenia


Dzień informacyjny dla przedsiębiorców

9 maja na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM odbędzie się dzień informacyjny dla przedsiębiorców. Interesują Cię fundusze unijne? Szukasz informacji na temat programów oferujących wsparcie dla innowacyjnej działalności? Chcesz się dowiedzieć jak zwiększyć wartość merytoryczną Twojego wniosku projektowego?

Zarejestruj się i przyjdź na wydarzenie organizowane przez RPK Poznań oraz ośrodek EEN w Poznaniu.

Rejestracja dostępna jest w zakładce szkolenia.


Miesiąc naukowej mobilności i MSCA
KPK w dniach 24 - 26 kwietnia organizuje spotkania dla instytucji realizujących projekty MSCA:

• 24 kwietnia: spotkanie adresowane do polskich instytucji biorących udział w projektach ITN, ale otwarte również dla potencjalnych wnioskodawców (z udziałem p. Szymona Środy z REA)
• 25 kwietnia spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych, dotyczące IPR i OA w projektach MSCA z udziałem IPR Helpdesk (z udziałem p. Jakuba Romuckiego z IPR Helpdesk oraz prof. Marka Niezgódki z ICM UW)
• 26 kwietnia: spotkanie adresowane do polskich instytucji, biorących udział w projektach RISE, ale otwarte również dla potencjalnych wnioskodawców (z udziałem p. Roberta Szczepańskiego z REA)

 

Rejestracja oddzielna na każdy dzień jest dostępna na stronie: www.kpk.gov.pl

 


Rozwój potencjału badawczego instytucji. Czyli jak uczyć się od najlepszych? Projekty H2020 ERA Chairs i Twinning.

5 kwietnia br. zapraszamy na szkolenie pt.:" Rozwój potencjału badawczego instytucji. Czyli jak uczyć się od najlepszych? Projekty H2020 ERA Chairs i Twinning". Spotkanie kierujemy do osób zainteresowanych rozwojem instytucji w określonych dziedzinach naukowych, budowaniem międzynarodowej i międzyinstytucjonalnej współpracy badawczej oraz tworzeniem i utrzymywaniem atrakcyjnego środowiska pracy dla wybitnych naukowców. Eksperci RPK przedstawią zasady konkursowe oraz wskazówki dotyczące przygotowania wniosków. Doświadczeniem z realizacji projektu w konkursie ERA Chairs podzieli się dr Anna Stachowiak-Szrejbrowska z Instytutu Genetyki Roślin PAN.

 

Więcej informacji w zakładce szkolenia.

 


Wiosenny apetyt na stypendium. Czyli jak zdobyć grant indywidualny Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA)?

Naukowców posiadających co najmniej czteroletnie doświadczenie w prowadzeniu prac badawczych lub stopień doktora zapraszamy 19 kwietnia br. na warsztaty „Wiosenny apetyt na stypendium. Czyli jak zdobyć grant indywidualny Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA)?”. Eksperci  RPK przedstawią w jaki sposób stworzyć indywidualny projekt badawczo – szkoleniowy by miał on szanse na pozytywna ocenę ekspertów Komisji Europejskiej. Spotkanie kierowane jest do naukowców, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje badawcze, a także wzmocnić międzynarodowy wymiar kariery poprzez realizację grantu za granicą.

 

Więcej informacji w zakładce szkolenia.

 


Zmiana terminu warsztatów "Finanse w Horyzoncie 2020" !
Z uwagi na chorobę eksperta warsztaty "Finanse w Horyzoncie 2020" zostają przeniesione na 7 kwietnia br.

Za zmianę terminu serdecznie przepraszamy.


Więcej informacji w zakładce szkolenia


Zostań ekspertem Komisji Europejskiej! - seminarium
Wszystkie osoby posiadające specjalistyczną wiedzę i doświadczenie w konkretnych dziedzinach nauki bądź biznesu zapraszamy do udziału w seminarium „Zostań Ekspertem Komisji Europejskiej! Oceniaj wnioski w H2020, zdobywaj doświadczenie, nawiązuj kontakty międzynarodowe”. W programie wydarzenia przewidziano omówienie procesu rejestracji jako potencjalny ekspert oceniający wnioski w programie Horyzont 2020. Wystąpią także osoby z doświadczeniem w tej dziedzinie. Uczestnicy seminarium dowiedzą się ponadto w jaki sposób pisać wnioski projektowe, żeby zaciekawić oceniających je ekspertów oraz jakie korzyści wynikają z pełnienia tej funkcji.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Więcej informacji na naszej stronie internetowej w zakładce "Szkolenia".


Jak napisac wniosek do Programu Ramowego Horyzont 2020? Elementy dobrego projektu - dwudniowe warsztaty

Planujesz napisać wniosek do Horyzontu 2020? Przyjdź w dniach 20-21 marca na organizowane przez nas warsztaty. Przedstawimy elementy dobrego projektu oraz przeprowadzimy liczne ćwiczenia praktyczne. Warsztaty kierujemy do zainteresowanych prowadzeniem prac badawczych, innowacyjnych w konsorcjach międzynarodowych w ramach projektów finansowanych z budżetu Programu Ramowego UE.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

Więcej informacji w zakładce Szkolenia.

 


Zmiana terminu warsztatów Finanse w Horyzoncie 2020
Z uwagi na chorobę eksperta wartsztaty "Finanse w Horyzoncie 2020" zostają przeniesione na 7 kwietnia br.

Za zmianę terminu serdecznie przepraszamy.

Zajmujesz się kwestiami finansowymi w Programach Ramowych? Chcesz rozwinąć swoją wiedzę w powyższej tematyce? Jeżeli tak to zarezerwuj termin w swoim kalendarzu, 7 kwietnia organizujemypraktyczne warsztaty pt. „Finanse w Horyzoncie 2020", gdzie omówimy zagadnienia związane z uczestnictwem i kosztami w projektach międzynarodowych.


Więcej informacji w zakładce szkolenia


Strategia pozyskiwania funduszy na badania naukowe
9 marca br. zapraszamy na spotkanie pt.: "Strategia pozyskiwania funduszy na badania naukowe". Bedą to interaktywne warsztaty, podczas których omówiona zostanie teoria poparta licznymi ćwiczeniami praktycznymi. Kierujemy to spotkanie do osób odpowiedzialnych za rozwój wydziałów i instytutów oraz innych instytucji naukowych.


Szczegółowe informacje w zakładce szkolenia


Dzień informacyjny „Jak wspierać granty ERC?”
14 marca Krajowy Punkt Kontaktowy organizuje spotkanie w ramach obchodów 10-lecia European Research Council.
Zapraszamy zarówno pracowników naukowych zainteresowanych złożeniem wniosku o grant European Research Council, jak i władze oraz administrację jednostek naukowych zamierzających wprowadzić lub udoskonalić systemy wspierania swoich pracowników w staraniach o grant. Będzie możliwość zapoznania się z przykładowymi rozwiązaniami zastosowanymi w polskich jednostkach, a w czasie dyskusji panelowej naukowcy omówią możliwe sposoby wsparcia merytorycznego autorów wniosków.

Szczegółowe informacje:
http://www.kpk.gov.pl/?event=seminarium-jak-wspierac-granty-erc


Doskonałość naukowa – Jak równać do najlepszych! - Konferencja NKN
W dniach 23-24 lutego Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Polską Akademią Nauk organizuje konferencję "Doskonałość naukowa - jak równać do najlepszych". Poruszone zostaną kwestie dotyczące sytuacji polskiej nauki w odniesieniu do światowej czołówki oraz słabej aktywność i wyników w konkursach grantowych programów ramowych (zwłaszcza w European Research Council)

Szczegółowe informacje:

http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/rozpoczynamy-rejestracje-na-konferencje-programowa-nkn-w-poznaniu.html


HORYZONT 2020 - Dzień Informacyjny w Warszawie
24 stycznia w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki PAN w Warszawie odbędzie się Dzień Informacyjny poświęcony programom Twinning i ERA Chairs. Podczas wydarzenia zostaną omówione m.in. zasady aplikowania oraz najlepsze praktyki związane z przygotowaniem i realizacją projektów. Planowy nabór wniosków do ww. programów zostanie ogłoszony już w II kwartale br. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w wydarzeniu.

Więcej informacji na stronie Krajowego Punkt Kontaktowego PR UE.


Z badaniami i innowacjami dookoła świata. Finansowanie międzynarodowej wymiany pracowników.
Jesteś zainteresowany międzynarodową i międzysektorową współpracą badawczą? Planujesz zdobyć fundusze na wymianę personelu zajmującego się badaniami i innowacjami? Ważny dla ciebie jest transfer wiedzy i pomysłów przynoszących nowe rozwiązania? RISE da ci taką możliwość.

16 lutego zapraszamy na warsztaty poświęcone ww. programowi.

 

Szczegółowe informacje w zakładce szkolenia.


 

AKTUALNOŚCI RPK - AKTUALNOŚCI BIEŻĄCE

ARCHIWUM: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 I | 2005 II | 2004 | 2003 | 2002

NEWSLETTER RPK - BIEŻĄCY  |  ARCHIWUM

Dopisz się do naszego Newslettera!

RPK Poznań jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

O RPK

O nas
Nasze projekty
Kontakt
Sieć punktów kontaktowych
Wydarzenia

H2020

O H2020
Konkursy
Dofinansowanie
7.PR

MOŻLIWOŚCI

Udział w H2020
Oferta dla naukowca

Oferta dla instytucji
Oferta dla MSP
Zostań partnerem
Zostań ekspertem
EURAXESS

SZKOLENIA

Nasze szkolenia
Oferta szkoleń
Archiwum szkoleń

BAZA WIEDZY

Wydawnictwa
Serwisy informacyjne
Inne programy

SUKCESY

Sukcesy regionu
Projekty w 7.PR
Projekty w 6. i 5.PR

KONTAKT

Dane kontaktowe

Polityka prywatności

RPK Poznań - Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE w Poznaniu

^ Góra strony
Agencja Reklamowa Poznań


PPNT, Poznański Park Naukowo-Technologiczny                                              FUAM, Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza