AKTUALNOŚCI BIEŻĄCE

ARCHIWUM:

- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
- 2013
- 2012
- 2011

- 2010
- 2009
- 2008
- 2007
- 2006

- 2005 cz. I

- 2005 cz. II

- 2004

- 2003
- 2002

 

Aktualności

Życzenia Świąteczne
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku,
wielu twórczych dokonań, wytrwałości
i optymizmu
życzy
Zespół RPK Poznań


Pierwsze konkursy w Horyzoncie 2020 ogłoszone!
11 grudnia 2013 r. Komisja Europejska ogłosiła pierwsze konkursy w nowym Programie Ramowym Badań i Innowacji UE - Horyzont 2020. Program oficjalnie rozpocznie się 1 stycznia 2014 r. i potrwa do końca 2020 r., ale już teraz można się zapoznać z możliwościami oferowanymi przez pierwsze konkursy. Ich lista dostępna jest na stronach Portalu Uczestnika pod adresem:
http://ec.europa.eu/research/participants/portal/desktop/en/opportunities/h2020/index.html


X Sympozjum KRAB
Serdecznie zapraszamy 28 listopada br. na X Sympozjum Krajowej Rady Koordynatorów Projektów Badawczych Unii Europejskiej (KRAB).Patronat Honorowy nad Sympozjum objął JM Rektor Politechniki Warszawskiej, Prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.
Tematyka Sympozjum obejmie m.in:

1. Informacje o nowym Programie Ramowym UE na rzecz rozwoju badań naukowych, innowacji i konkurencyjności w Europie: HORYZONT 2020.
2. Przegląd osiągnięć polskich zespołów badawczych w 7 Programie Ramowym UE

O narzędziach wsparcia dla polskich zespołów badawczych, które będą startować w konkursach Programu HORYZONT 2020 opowie prof. Jacek Guliński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W trakcie Sympozjum przewidziane są wystąpienia doświadczonych naukowców i przedsiebiorców, którzy z sukcesem realizują projekty badawcze UE oraz ekspertów d/s Programów UE.

 

Szczegółowe informacje: http://krab2013pw.syskonf.pl/

 


 Strategia pozyskiwania funduszy na badania naukowe - NOWY TERMIN
8 listopada br. zapraszamy na pilotażowe warsztaty pt.: "Strategia pozyskiwania funduszy na badania naukowe". Bedą to interaktywne warsztaty, podczas których  omówiona zostanie teoria poparta licznymi ćwiczeniami praktycznymi. Kierujemy to spotkanie do osób odpowiedzialnych za rozwój wydziałów i instytutów oraz innych instytucji naukowych.

Szczegółowe informacje w zakładce nasze szkolenia


Biotechnolodzy na START
Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza zaprasza pasjonatów biotechnologii do wspólnej pracy nad komercjalizacją ich autorskich projektów. Rusza program BIOSTART, dzięki któremu ambitni biotechnolodzy, zamiast szukać pracy na etacie w kraju lub wyjeżdżać za nią zagranicę, będą mogli zapewnić sobie udany start do własnego biznesu.

Szczegółowe informacje: http://biostart.inqbator.pl/


Konferencja na temat zarządzania karierą naukową
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej oraz brytyjska organizacja VITAE zapraszają konferencję pt.:
What makes successful researchers? Supporting career development in science

Konferecja, organizowana w ramach projektu SKILLS, odbędzie się 19 września br., w Warszawie. Jej głównym celem jest zainicjowanie dyskusji i zastanowienie się nad kwestią: czy i jakiego typu wsparcie jest najbardziej potrzebne naukowcom pracującym w Polsce.

 

Szczegółowe informacje:

http://www.fnp.org.pl/co-decyduje-o-sukcesie-w-nauce-konferencja-na-temat-zarzadzania-kariera-naukowa/Jak napisać wniosek do Programu Ramowego UE.
W dniach 23-24 września br.zapraszamy na dwudniowe warsztaty pt.: „Jak napisać wniosek do Programu Ramowego UE? Elementy dobrego projektu badawczego". Warsztaty są dla osób zainteresowanych udziałem w projektach finansowanych z budżetu Programu Ramowego UE oraz napisaniem niezbędnego w tym celu wniosku, które nie mają jednak wcześniejszego doświadczenia z zakresu pisania i realizacji takich wniosków. Udział w warsztatach pozwoli Państwu odpowiednio przygotować się do składania wniosków w Programie Ramowym HORYZONT 2020.
W programie liczne ćwiczenia praktyczne, związane z różnymi etapami przygotowania wniosku, od powstania idei projektu, poprzez budowę dobrego konsorcjum, do kluczowych elementów przygotowania wniosku projektowego oraz jego oceny.
Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi w promocyjnej cenie 350 zł.

 

Więcej informacji zakładce nasze szkolenia


Śniadanie z... - inicjatywa dla MŚP
Śniadanie z… to przedsięwzięcie dedykowane mikro, małym i średnim firmom, które
- przy okazji pysznego śniadania - ma ułatwić wymianę dobrych praktyk i nawiązywanie biznesowych kontaktów między młodymi a doświadczonymi przedsiębiorcami z Wielkopolski. Śniadania z... odbywają się raz na kwartał i stanowią platformę do współpracy między firmami z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM a przedsiębiorstwami z całego województwa.

Każde ze spotkań wzbogacone jest o case study dotyczące takich aspektów prowadzenia i zarządzania działalnością gospodarczą, jak: organizacja wewnętrzna, dystrybucja, sprzedaż czy marketing.

Kolejne Śniadanie z... zatytułowane Od koncepcji do komercjalizacji. Jak generować i efektywnie zarządzać pomysłami w firmie? odbędzie się 7 czerwca br. i zostanie poprowadzone przez specjalistów z firmy Grace sp. z o.o.

Więcej informacji oraz rejestracja dostępne na stronie PPNT FUAM.


Materiały z seminarium Programy NCBR
Informujemy, że w dziale Szkolenia w archiwum znajdują się prezentacje z seminairum - Programy NCBR, które odbyło się 25 kwietnia br. w Poznaniu.


HORYZONT 2020. PROJEKTY UNII EUROPEJSKIEJ I WDROŻENIA
17 maja br. Krajowa Rada Koordynatorów Projektów Badawczych UE serdecznie zaprasza do udziału w 9. Sympozjum KRAB, którego współorganizatorem i gospodarzem jest Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE, działający w Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym Fundacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.

Sympozjum, w głównej mierze, poświęcone będzie tematyce dotyczącej nowego programu na rzecz rozwoju badań naukowych, innowacji i konkurencyjności w Europie: HORYZONT 2020. O szansach i nadziejach z nim związanych, a także o jego założeniach, opowie prof. Jacek Guliński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W programie znajdą się również wystąpienia doświadczonych naukowców, którzy z sukcesem realizują projekty badawcze w kooperacji z przemysłem, a także przedsiębiorcy, którzy współpracują z naukowcami. Uczestnicy Sympozjum będą mieli okazję przekonać się, że dobry związek nauki i biznesu jest możliwy i owocny.

Zaproszeni eksperci będą próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, czy w Polsce można z sukcesem wdrażać wyniki badań naukowych? Przedstawione zostaną również dobre praktyki wspierające komercjalizację badań naukowych na świecie, a także podjęta zostanie dyskusja na temat marketingu badań naukowych.

Podczas 9. Sympozjum odbędzie się również Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo - Wyborcze KRAB.

Więcej informacji nt Sympozjum na stronie: http://9sympozjumkrabpoznan2013.syskonf.pl/

 


Granty na granty - VII konkurs
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił VII edycję konkursu „Granty na granty - wsparcie polskich koordynatorów w programach badawczych Unii Europejskiej" w 2013 r. W ramach konkursu możliwe jest uzyskanie środków finansowych na realizację zadań mających na celu przygotowanie wniosku projektowego w odpowiedzi na  konkurs ogłoszony przez Komisję Europejską lub inny upoważniony przez nią podmiot.
Wnioskodawca może ubiegać się o finansowanie w ramach konkursu w wysokości do 50 000 zł. Finansowanie kosztów wynagrodzeń z pochodnymi nie może przekroczyć 25 000 zł.

Szczegółowe informacje na stronie MNiSW


PortalNaukowca.pl
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu wspólnie z firmą DGA S.A. uruchomił innowacyjną platformę szkoleniową dla naukowców - PortalNaukowca.pl .Dedykowane teksty i nagrania mają charakter praktyczny i koncentrują się na skuteczności prowadzenia badań i komercjalizacji wyników. Treściom autorstwa przedstawicieli świata nauki i praktyki gospodarczej towarzyszą materiały tworzone przez samych użytkowników platformy.

Serwis dostępny jest pod adresem: http://portalnaukowca.pl/

Korzystanie z niego jest bezpłatne, wymaga jedynie rejestracji elektronicznej.


 

AKTUALNOŚCI RPK - AKTUALNOŚCI BIEŻĄCE

ARCHIWUM: 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 I | 2005 II | 2004 | 2003 | 2002

NEWSLETTER RPK - BIEŻĄCY  |  ARCHIWUM

Dopisz się do naszego Newslettera!

RPK Poznań jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

O RPK

O nas
Nasze projekty
Kontakt
Sieć punktów kontaktowych
Wydarzenia

H2020

O H2020
Konkursy
Dofinansowanie
7.PR

MOŻLIWOŚCI

Udział w H2020
Oferta dla naukowca

Oferta dla instytucji
Oferta dla MSP
Zostań partnerem
Zostań ekspertem
EURAXESS

SZKOLENIA

Nasze szkolenia
Oferta szkoleń
Archiwum szkoleń

BAZA WIEDZY

Wydawnictwa
Serwisy informacyjne
Inne programy

SUKCESY

Sukcesy regionu
Projekty w 7.PR
Projekty w 6. i 5.PR

KONTAKT

Dane kontaktowe

Polityka prywatności

RPK Poznań - Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE w Poznaniu

^ Góra strony
Agencja Reklamowa Poznań


PPNT, Poznański Park Naukowo-Technologiczny                                              FUAM, Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza